Beschikbaar budget
Voor investeringen op het gebied van energie is 10 miljoen euro beschikbaar van het totaalbudget van 25 miljoen euro.
Voor maatschappelijke initiatieven is er de komende tijd in totaal 25 miljoen euro beschikbaar in de vorm van leningen via het Fonds Nieuwe Doen Groningen. Dit fonds ondersteunt projecten gericht op zorg, leefbaarheid en energie.
Voor investeringen op het gebied van energie is 10 miljoen euro beschikbaar van het totaalbudget van 25 miljoen euro.
Het Fonds Nieuwe Doen Groningen staat open voor bedrijven, overheden, instellingen en organisaties zoals stichtingen en coƶperaties. Particulieren kunnen geen lening afsluiten bij het fonds.
Fonds Nieuwe Doen is onderverdeeld in drie deelfondsen: het Zorgfonds, het Leefbaarheidsfonds en het Energiefonds.
Zorgfonds
Met het Zorgfonds kunnen zorginstellingen investeren in het verduurzamen van hun gebouwen, zoals betere isolatie of duurzame installaties. Dit verlaagt de energiekosten en draagt bij aan een comfortabele omgeving voor cliƫnten en medewerkers.
Leefbaarheidsfonds
Het Leefbaarheidsfonds ondersteunt maatschappelijke organisaties en dorps- of wijkinitiatieven bij het verbeteren en verduurzamen van gebouwen die belangrijk zijn voor de lokale gemeenschap. Denk aan buurt- of dorpshuizen, multifunctionele accommodaties en sportlocaties.
Energiefonds
Via het Energiefonds kunnen organisaties en bedrijven duurzame energieprojecten realiseren, zoals zonnepanelen, windenergie of innovatieve energiebesparende oplossingen.
Aanvragen kunnen worden ingediend via het Fonds Nieuwe Doen Groningen. Op de website van het Fonds Nieuwe Doen Groningen vindt u meer informatie over de regeling en alle voorwaarden. Daar kunt u de lening ook aanvragen.
Ga naar het Fonds Nieuwe Doen Groningen