De busverbindingen tussen Leek en Groningen worden worden verbeterd. Zo wordt de doorstroming aangepakt, worden bushaltes aangepast en wordt de bestaande P+R uitgebreid. Dat doen we als provincie Groningen samen met de gemeente Westerkwartier, op een duurzame manier.
Minder CO2-uitstoot
Bij de nieuwe afrit wordt gebruik gemaakt van asfalt-onderlagen en tussenlagen met 75% hergebruikt materiaal erin. Daarmee besparen we op materiaal en dragen we bij aan het terugdringen van de CO2-uitstoot. De strepen op de weg zijn gemaakt van biologische harsen. Deze vorm van wegmarkering gaat langer mee en zorgt ook voor minder uitstoot van CO2.
Hoogwaardig Openbaar Vervoer
De verbetering van de busverbindingen vallen onder het project Hoogwaardig Openbaar Vervoer (HOV) Leek. Nu rijdt Qlink3, tussen Leek en Groningen, in de spitsuren zelfs elke tien minuten. Voor de dienstregeling is het belangrijk de totale reistijd ruim binnen het half uur te houden. Kijk voor een overzicht van alle maatregelen op de website van de gemeente Westerkwartier.