Blauwe kiekendief ontdekt Oost-Groningen
29 juli 2010 - We zijn erg blij met onze nieuwe bewoners in Oost-Groningen: twee nesten met jongen van de zeldzame blauwe kiekendief. De blauwe kiekendief is een roofvogel die tot nu toe vrijwel uitsluitend broedde op de Waddeneilanden. De bijzondere vogel heeft nu ook de akkers van Oost-Groningen ontdekt. Er zijn twee nesten gevonden: één met twee jongen en één met vier jongen.
Kiekendieven voelt zich thuis in Oost-Groningen
Het succes is mede te danken aan de boeren die ervoor hebben gezorgd dat de kiekendief zich thuis voelt in Oost-Groningen. De zeldzame vogels maken namelijk dankbaar gebruik van de faunaranden die zijn aangelegd. Dit zijn stroken met allerlei soorten begroeiing, variërend van wilde bloemen tot lange grasstengels. Ideaal voor de blauwe kiekendief om er eten te vinden en hun nesten te bouwen.
Agrarisch natuurbeheer
De provincie Groningen zet zich al langer in voor agrarisch natuurbeheer en is blij met de komst van de zeldzame vogels. De provincie ziet het als kans om extra steun uit Brussel te krijgen.
Lees ook: Nieuw in Oost-Groningen: de blauwe kiekendief

Een nestje met twee jongen van de zeldzame blauwe kiekendief (foto: Hans Hut)
Volg ons op Twitter
Volg ons op Twitter en blijf op de hoogte van nieuwtjes uit de provincie!
Lees verder
Word fan op Facebook
Word fan van ons op Facebook en blijf op de hoogte van nieuwtjes uit de provincie!
Lees verder
