Discussiestuk Trots en Nieuwsgierig
Kiezen uit twee richtingen voor Blauwestad
Trots en nieuwsgierig, toekomstperspectieven voor Blauwestad en het Oldambt. Dit is de titel van de concept-ontwikkelingsvisie: het discussiestuk van Gedeputeerde Staten van de provincie Groningen en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oldambt. Dit discussiestuk verscheen op 7 april 2010 en kwam tot stand na gesprekken met deskundigen en belanghebbenden in en rond Blauwestad. Het discussiestuk - en de discussie daarover - ligt aan de basis van de ontwikkelingsvisie die Gedeputeerde Staten van de provincie Groningen en het college van burgemeester en wethouders van Oldambt op 17 juni hebben vastgesteld. Maar wat waren de richtingen waarover gediscusseerd werd?
Twee scenario's aan de basis van de discussie
In het discussiestuk worden twee scenario's omschreven voor de toekomst: “Trots op wat er is” en “Nieuwsgierig naar wat er kan komen”.
Trots op wat er is: aansluiten op het tempo van de omgeving
Vanuit het perspectief van de omgeving is Blauwestad in dit scenario een succes. Dit betekent: vasthouden aan de kwaliteiten die bij het begin bepaald zijn en accepteren dat de ontwikkeling veel tijd vergt. De inzet van dit scenario is gericht op landschapsontwikkeling. Hierdoor neemt de kwaliteit van de leefomgeving sterk toe. De woningbouw wordt als het ware ingepast in het landschap. Er is wel ruimte voor tijdelijke invulling, zoals natuur, festivals of een golfbaan.
Nieuwsgierig naar wat er kan komen: meer doen in een hoger tempo
In dit scenario is het uitgangspunt: het gebied heeft mogelijkheden voor allerlei functies en activiteiten. Door de vraag te stimuleren, kan het bouwtempo omhoog. De bedoeling is om actief op zoek te gaan naar allerlei nieuwe functies en activiteiten in het gebied. Er is eventueel ruimte voor meergezinswoningen van hoge kwaliteit. Andere nieuwe opties zijn: een recreatiepark in het Dorp, een zwembad, een tennisbaan, grootschalige voorzieningen zoals een zorgcomplex of grote publiekstrekkende attracties. Ook duurzame woningconcepten krijgen een plek.
Wat moet er in ieder geval gebeuren?
- Meer aandacht voor de omgeving van Blauwestad en de aantrekkingskracht. Verbinding leggen tussen Blauwestad en de omgeving, recreatie en toerisme.
- Afbouwen van gebieden waar al gebouwd is. Daarna beginnen met de inrichting van een volgend gebied. Gebieden die later worden ontwikkeld, krijgen tijdelijk een andere invulling, bijvoorbeeld natuur of een tijdelijke golfbaan.
- De entree, bereikbaarheid en infrastructuur (o.a. wandel-, fiets- en vaarverbindingen) verbeteren.
- Zorgen voor een verzorgde uitstraling van het gebied door goed beheer en onderhoud.
Downloads
- 17 november 2010 | Document (overige) | Grootte 2 MB
Ontwikkelingsvisie Blauwestad in het Oldambt
In deze ontwikkelingsvisie geven we aan welke kant we met het gebied op willen. De visie is tot stand gekomen op basis van gesprekken die zijn gevoerd met allerlei partijen. Dit, naar aanleiding van het discussiestuk en de reacties die zijn binnengekomen. De bijlage bevat een overzicht van de reacties.
